Главная Услуги Международные услуги FAQ О нас Контакты
Допомогаю українцям в тяжкі хвилини життя -
з відкритим серцем, з відкритою душею, -
Олег Мілінський
Що робити, якщо людина померла за кордоном?
Якщо рідна людина померла в іншій країні і Ви знаходитесь в Україні або далеко від місця смерті:

Як правило, повідомлення про смерть рідної людини в іншій країні Ви можете отримати від роботодавця, родичів, друзів, знайомих, поліції, співробітників відповідного Консульства України за кордоном, з новин тощо.

Першою Вашою думкою буде відразу ж їхати до тої країни, де померла або загинула Ваша близька людина.

Не радимо.

Ваша присутність в іншій країні не гарантує Вам абсолютно нічого, крім втраченого часу та витрачених грошей.

Тіло померлого Ви можете навіть не побачити, мовний бар'єр та зайві емоції в контакті з органами влади закордонних країн також не допоможуть Вам у горі.

 1. Зверніться до міжнародного похоронного бюро Funeralia Oleg Milinski для організації репатріації тіла, кремації, перевезення урни з прахом в Україну, організації поховання в іншій країні.
 2. Домовьтесь про перевезення тіла померлого на Батьківщину, про організацію кремації за кордоном, про перевезення урни з прахом через кордони, про організацію похорону в іншій країні. Обговоріть всі питання щодо отримання похоронної допомоги (наприклад, це можливо в Польщі за умови, якщо померла людина працювала офіційно), щодо можливості надання ритуальних послуг по страховці (безкоштовно для родини померлого).
 3. Підпишіть доручення на надання міжнародних ритуальних послуг.
 4. На підставі доручення співробітники похоронного бюро Funeralia Oleg Milinski оформлять всі необхідні документи (включно зі свідоцтвом про смерть в іншій країні), заберуть особисті речі померлого (якщо це можливо у Вашому випадку) тощо.
 5. Чекайте на виконання Вашого доручення в контакті зі співробітниками похоронного бюро Funeralia Oleg Milinski
 6. Готуйтеся гідно провести спочилого/спочилу в останню путь.


Якщо рідна людина померла в іншій країні і Ви знаходитесь поруч:

 1. Повідомте органи місцевої влади про факт смерті за кордоном. Ця процедура аналогічна до повідомлення про факт смерті в Україні. Місцева поліція чи "швидка" приїдуть на місце смерті, зроблять усі необхідні дії згідно із законодавством відповідної країни. Поліція запише Ваші контакти, опитає Вас згідно з процедурою - після закінчення контакти відповідного співробітника поліції будуть у Вас, а Ваші контакти - у нього.
 2. Тіло померлого буде доставлено до місцевого моргу для розтину, який є необхідним для встановлення причини смерті, чи була смерть кримінальною чи природною. Ваша участь у процедурі перевезення тіла до моргу не передбачається. Для отримання медичної довідки про смерть Вас запросять до лікарні, де знаходиться морг.
 3. Після закінчення зазначених вище процедур, видачі Вам медичної довідки про смерть близької людини, відсутності поліцейської чи прокурорської заборони на видачу тіла - Ви можете розпочати організацію перевезення тіла померлого в Україну, кремацію за кордоном, організацію похорону в іншій країні.
 4. Зателефонуйте за номером "гарячої лінії" відповідного Консульства України за кордоном або запишіться на прийом до Консульства. Повідомте Консулу всю відому Вам інформацію про факт та обставини смерті. Контакти Консульств Ви можете знайти як на цьому сайті у відповідних розділах, так і в Інтернеті (у кожного Консульства України за кордоном є офіційний сайт, офіційна сторінка Facebook).
 5. Консул надасть Вам стислу консультацію щодо похоронного законодавства відповідної країни, по можливості відповість на Ваші запитання.
 6. Повідомте факт смерті роботодавцю (якщо покійний працював за кордоном). Можливо, роботодавець допоможе Вам і фінансово, й організаційно.
 7. Якщо покійного було застраховано і страховка покриває витрати на ритуальні послуги - обов'язково зверніться до страхової компанії.
 8. На підставі отриманої інформації звертайтесь до мене для організації репатріації тіла, кремації, перевезення урни з прахом до України, організації похорону в іншій країні.
 9. Домовьтесь про перевезення тіла померлої рідної людини на Батьківщину, про організацію кремації за кордоном, про перевезення урни з прахом через кордони, про організацію похорону в іншій країні. Обговоріть всі питання щодо отримання похоронної допомоги (наприклад, це можливо в Польщі за умови, якщо померла людина працювала офіційно), щодо можливості надання ритуальних послуг по страховці (безкоштовно для родини померлого).
 10. Підпишіть доручення на надання міжнародних ритуальних послуг.
 11. На підставі доручення співробітники похоронного бюро Funeralia Oleg Milinski оформлять усі необхідні документи (включно зі свідоцтвом про смерть в іншій країні), заберуть особисті речі покійного (якщо це можливо у Вашому випадку) тощо.
 12. Чекайте на виконання Вашого доручення в контакті зі співробітниками похоронного бюро Funeralia Oleg Milinski.
 13. Готуйтеся гідно провести спочилого/спочилу в останню путь.